Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego klas młodszych

Pierwsza udana wycieczka w tym roku szkolnym za nami:). Uczniowie klas 0 – 3 wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego oraz sali zabaw Kolorado. Pierwszy przystanek to Muzeum, tam podzielono nas na dwie grupy. Pierwsza grupa dzieci udała się na warsztaty pt.: „Co żołnierz nosi na głowie?”. Dzieci dowiedziały się ile ważył hełm rycerza a ile współczesnego żołnierza, dlaczego zmieniały się nakrycia głowy żołnierzy? Uczestnicy obejrzeli rycerskie i żołnierskie hełmy, kaski i czapki. Dowiedzieli się skąd pochodzą ich dziwne i śmieszne nazwy. Każde z dzieci mogło przez chwilę poczuć się jak rycerz Jagiełły, husarz króla Jana III lub polski ułan przymierzając hełm. Druga grupa dzieci uczestniczyła w warsztatach pt.: „Dlaczego świętujemy 11 Listopada? Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się min. czym były rozbiory, jak długo Polski nie było na mapie, czym jest dla narodu niepodległość i czym grozi jej utrata. Poznali okoliczności uzyskania przez Polskę niepodległości. Warsztaty skupiły się wokół postaci Józefa Piłsudskiego – uważanego za twórcę niepodległej Polski. Zdobytą wiedzę dzieci sprawdzały uczestnicząc w przygotowanych dla nich zabawach. Po lekcji muzealnej uczniowie udali się na długo wyczekiwane harcowanie po sali zabaw:)