Wyniki XII edycji Festiwalu Piosenki Zimowej

Festiwal Piosenki Zimowej, to wydarzenie bardzo ważne dla naszej przedszkolnej społeczności.
W tym roku odbyła się już XII edycja tego muzycznego konkursu, nad którym patronat honorowy objęła Wójt Gminy Baranów. Pani dyrektor Dorota Bełza przywitała przybyłych gości, a uroczystego otwarcia festiwalu dokonała Pani Wójt Agata Trzop – Szczypiorska. Uczestnicy, jak sama nazwa konkursu wskazuje, prezentowali utwory o tematyce zimowej. Mroźna aura za oknem sprawiła, że tegoroczna edycja miała wyjątkowy klimat, bo mróz prawdziwie szczypał w nosy. Na laureatów muzycznych zmagań czekały wartościowe nagrody. Każdy uczestnik otrzymał również kuferek z niespodziankami. W tym miejscu dziękujemy z całego serca sponsorom, którzy hojnie wsparli nasze przedsięwzięcie, a byli to: Fenix Recykling, Poduszkowa Fabryka, „Sklep u Oli” w Cegłowie, Tiny Star, „Ogrody lux” Mariola Boniecka oraz darczyńca, który chciał pozostać anonimowy. Dziękujemy również pani Katarzynie Szaflarskiej, za przygotowanie plakatów oraz wsparcie techniczne. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazane gesty i życzliwość.

Występy małych artystów oceniało jury w składzie:

Pan Adam Czajkowski – przewodniczący jury, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaskach, członek zarządu polskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Muzyki Wojskowej, związany z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, autor blisko stu transkrypcji
i aranżacji muzycznych na orkiestrę dętą, dokonał również wielu nagrań płytowych jako instrumentalista i dyrygent.

Pani Justyna Rudzińska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, wieloletni nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I st w Pułtusku, były nauczyciel rytmiki w przedszkolach, skrzypek kwartetu smyczkowego By The Way String Quartet.

Pani Marta Semkiw – wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiowała także w Konserwatorium Królewskim w Hadze w Holandii. Występowała na wielu festiwalach w Europie, Syrii i Kanadzie. Obecnie pracuje jako nauczyciel muzyki m.in. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach.

Po zakończonych występach jury udało się na obrady, a mali wykonawcy na słodki poczęstunek, który umilił czas oczekiwania na wyniki.

Po przerwie przewodniczący jury pan Adam Czajkowski ogłosił laureatów XII edycji Festiwalu Piosenki Zimowej organizowanego przez Gminne Przedszkole w Cegłowie.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

3-4 latki

Blanka Makowiecka

Elena Feder

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy kolejnych sukcesów!