Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Zakażenie koronawirusem

Szanowni Państwo, 

otrzymaliśmy potwierdzoną informację o zakażeniu koronawirusem w rodzinie dziecka z klasy drugiej. Rodzina zamieszkuje razem. Dziecko zostało odizolowane i odebrane ze szkoły, pomieszczenia szkolne wywietrzone i zdezynfekowane, dzieci poszły na spacer.

Na chwilę obecną nie mamy informacji od Sanepidu, co do dalszego postępowania. 

Apeluję do Państwa o rozwagę. Jeżeli w rodzinie zamieszkującej razem jest podejrzenie zakażenia koronawirusem i mają być wykonane testy to bardzo proszę o wstrzymanie się z posyłaniem  dziecka do szkoły do czasu wyjaśnienia sytuacji. Nie narażajmy niepotrzebnie innych na ryzyko zakażenia. Wirusy rozprzestrzeniają się bardzo szybko a przebieg choroby jest  różny.

Proszę również aby rodzice lub opiekunowie natychmiast bezpośrednio informowali szkołę o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w rodzinie zamieszkującej razem. Nie chcemy dowiadywać się o tym z dużym opóźnieniem od osób trzecich.

Dorota Bełza, dyrektor ZSP