3 Maja w Naszej Szkole.

28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Golach odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3-go maja. Święto to obchodzimy na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku przez Sejm Czteroletni pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Z tej okazji wielu Polaków  wywiesza przed domem  biało – czerwoną flagę. Apel przygotowali uczniowie klasy IV, V oraz VI. Na scenie pojawiły się postacie powiązane z wydarzeniami sprzed lat m. in. król Stanisław August Poniatowski, caryca Rosji, cesarz Austrii , król Prus, Hugo Kołłątaj, Stanisław Małachowski oraz Ignacy Potocki. Celem przedstawienia było przybliżenie uczniom historii naszego kraju.