Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

„Bajka o szczęściu”

19 października aktorzy teatru kukiełkowego „Tomcio” zaprosili nas na przedstawienie pt. „Bajka o szczęściu”. Głównymi bohaterami historii byli: gospodarz i jego zwierzęta – sympatyczna myszka, wesoła świnka i dostojny kogut. Pewnego dnia zawitał do nich kupiec ze swoim osłem, którzy oferowali atrakcyjne, dla starszego pana, produkty. Gospodarz zachęcony świadomością posiadania różnych rzeczy zdecydował się wymienić swoje zwierzątka na: fajkę, nożyk i srebrny zegarek. Jednak bardzo szybko okazało się, że zakupione gadżety nie cieszą go, a za to bardzo tęskni za przyjaciółmi. Historia skończyła się dobrze i nasz bohater odzyskał zwierzęta, z którymi powrócił do domu.

Nasi wychowankowie mogli dostrzec w opowieści mądrość przekazującą o wartości tego, co w życiu najważniejsze: przyjaźń i miłość. Dzieci jeszcze raz uświadomiły sobie, że rzeczy materialne nie stanowią cennej wartości, a chęć ich posiadania może zrujnować coś cenniejszego i ważniejszego.