Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Warsztaty profilaktyczne

       W środę – 04.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Golach odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Szanuj zdrowie, ratuj życie”. Spotkanie zostało przeprowadzone przez pracownika Centrum Profilaktyki i Edukacji „Pro – Fed” z Krakowa. Warsztaty podzielone były na dwie części:

I – Pierwsza pomoc dla klas 0 -III i klas IV – VII.

II – Profilaktyka uzależnień od narkomanii i dopalaczy.

            Podczas tych warsztatów uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy postępować podczas udzielania pomocy poszkodowanemu. Nasi wychowankowie dobrze bawiąc się – jednocześnie nabywali niezwykle istotne umiejętności. Ratowanie życia jest największą wartością. Bardzo ważna jest świadomość młodych ludzi, prowadząca do właściwych zachowań w sytuacjach wymagających błyskawicznej reakcji podczas udzielania pierwszej pomocy. Od tej reakcji zależy bowiem życie człowieka.

          Kolejna część spotkania była skierowana do grupy starszej. Uczniowie uświadomili sobie fakt, że droga do uzależnienia się jest bardzo krótka. Wychowankowie pozyskali wiedzę na temat narkotyków i dopalaczy, które błyskawicznie pustoszą młody organizm.

         Był to niezwykle pouczający i emocjonujący dzień. Dodatkowo naszą szkołę odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna z Baranowa. Strażacy zapoznali uczniów z zadaniami i odpowiedzialną pracą tego zawodu. Odbył się pokaz sygnałów dźwiękowych tzn. „Syreny”, jak i  pokaz „Strumieni wodnych”, które w sytuacjach zagrożenia ratują życie i mienie wielu ludzi.