Będzie sala gimnastyczna w ZSP w Golach

Rozstrzygnięto pierwsze wyniki naboru do programu „Sportowa Polska”. Wśród wniosków pozytywnie rozpatrzonych znajduje się również wniosek złożony na wiosnę tego roku przez Wójt  Gminy Baranów Panią Agatę Trzop-Szczypiorską. Nazwa zadania to  „Budowa pierwszej pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach”. Ogólna kwota dofinansowania to ponad 3,8 mln zł. Transza na rok 2023 wynosi 1,5 mln zł, na rok 2024 również 1,5 mln zł a na rok 2025 pozostała kwota. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu.

Dzieci czekały na salę gimnastyczną prawie 80 lat. Pierwsze plany budowy sali zostały opracowane tuż po zakończeniu II wojny światowej. Pierwszym inicjatorem budowy był ówczesny kierownik szkoły Czesław Połeć oraz radny gospodarz wsi Gole Marian Fabisiak. Uzyskano wtedy subwencję z Wydziału Powiatowego w wysokości 150 tys. zł oraz zwieziono 90 tys. cegieł i 100 kwintali wapna. Niestety wskutek zmian w Radzie Gminy  zaniechano inwestycji.

Dorota Bełza dyrektor ZSP w Golach

Poniżej link do protokołu Ministerstwa Sportu i Turystyki z dnia 30 sierpnia 2022 r. z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Protokół_Nr_6_z_30_sierpnia_2022_-_Sportowa_Polska-3