Coroczne spotkanie z okazji Dnia Rodziny

„Do ludzi po rozum, do MATKI PO SERCE”

31 maja 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Golach odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.                                           Na zaproszenie dzieci, przybyli do szkoły niezwykli goście, najbliższe dzieciom osoby – Rodzice. Pani Dyrektor Beata Jackowska powitała zebranych gości i złożyła im serdeczne życzenia.

Odświętnie ubrani uczniowie z klas I – III przygotowali z serca płynące życzenia, które wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom. Występy artystyczne rozpoczęto „Polonezem”. Były wiersze z życzeniami dla Mam i Tatusiów oraz piękne piosenki. Zaprezentowano bajkę pt: „Zielony Kapturek” i scenkę „Dwie Mamy”. Dzieci dały pokaz swoich umiejętności tanecznych w egzotycznym układzie nawiązującym do przygód Stasia i Nel ze znanej powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Występy najmłodszych przyjęte były jak zwykle z zachwytem przez Rodziców, a czasem i niedowierzaniem poczynaniom swoich pociech. Pojawiały się łzy wzruszenia, ale nie brakowało też uśmiechu.

Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie laurki, własnoręcznie wykonane upominki i kwiaty. Uściskom i całusom nie było końca. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania. Przy ognisku pieczono kiełbaski. Ustawiono stoły na dywanie z zielonej trawy, na których znalazły się wytworne smakołyki.

Uroczystość była piękna i przebiegała w bardzo ciepłej atmosferze. Słowem: Niech żyją Mamy i Tatusiowie!

To właśnie ich połączył jeden los
Iskra miłości zapłonęła
I wspólną drogą serca dwa
Mama i Tata razem wciąż
To wasza miłość dała życie mi
To wasza miłość mi pozwala żyć
Oglądać świat poznawać go
Mamo i Tato śpiewam wam.

Za każdy dzień i nieprzespaną noc
Za moje życie, które mam
Dziękuje z serca składam bukiet róż
Życzenia szczere dla Was ślę.