Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Konkurs Recytatorski ,,Słowem malowane”

                   Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Golach jest Gminny Konkurs Recytatorski ,,Słowem malowane”. W tym roku hasłem przewodnim była ,,Pogodna poezja”. Pragniemy w naszej szkole zaszczepić w uczniach miłość do poezji. To właśnie od poezji dziecięcej się zaczyna, która stanowi lekki malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych wierszy do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a  potem do  dzieł pisarzy współczesnych.

                    W tym rok szkolnym gościliśmy 37 uczestników z zaprzyjaźnionych z naszą placówką szkół. Pani Dyrektor Beata Jackowska bardzo serdecznie przywitała zaproszonych gości i przybyłych uczniów.  W jury zasiadło znakomite grono. Gościem specjalnym była Pani Ewa Chotomska. Pozostali członkowie to Pani Sylwia Bąbik- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Maz. , Pani Zofia Wit- wieloletni były dyrektor naszej szkoły, Bożena Stegienko i Karolina Kruk – Szymaniak jako przewodnicząca jury. Prowadzącymi byli uczniowie klasy szóstej: Izabela Taraszewska i  Sylwester Piasek. Po wysłuchaniu pięknych recytacji jury udało się na obrady, a  recytatorzy na krótki poczęstunek, po którym odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli i przybyłej na tę uroczystość dyrekcji sąsiednich szkół z Panią Ewą Chotomską, która w malowniczy sposób opowiadała o sobie i twórczości swojej mamy- Wandy Chotomskiej.

Punktem kulminacyjnym było przyznanie miejsc i wyróżnień

w czterech kategoriach wiekowych oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Baranów- Pana Andrzeja Kolka.

Wyniki konkursu

Kategoria – przedszkole:

I miejsce – Błażej Gumiński

II miejsce – Helena Piekutowska

III  miejsce – Karol Goryszewski

Wyróżnienie – Hanna Skirzyńska

Kategoria – klas 0 – 1:

I miejsce – Hanna Wiązowska

II miejsce Eliza Krasińska

III miejsce Dominik Jędrzejczyk

Kategoria – klas II-III:

I miejsce – Natalia Deliś

II miejsce – Małgorzata Michalak

III miejsce – Antoni Radziszewski

Wyróżnienie Jan Jakubowicz

Kategoria – klas IV – VI:

I miejsce – Julia Nowakowska

II miejsce – Izabela Taraszewska

II miejsce – Joanna Michta

III miejsce Natalia Zaborowska

Wyróżnienie – Patrycja Banaszek

Uroczystość dobiegła końca w miłej i artystycznej atmosferze. Jako organizatorzy bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do nas na tę uroczystość i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję, już XVIII.