Lekcja o akceptacji i szacunku innych

Magiczny kapelusz” to przedstawienie opowiadające historię niezwykłego kapelusza, który potrafił zmienić wygląd posiadających go osób. Fabuła inscenizacji toczyła się w świecie zwierząt, które odzwierciedlały ludzkie cechy. Byli więc: słoń Tadeusz – zakompleksiony z powodu swojego wyglądu i wagi; mrówka Jakub – zarozumiała, pewna siebie, wyśmiewająca się z innych; sowa Matylda – mądra i rozsądna; lekkomyślny królik. Opowieść ukazała korzyści z czynienia dobra i chwaliła takie wartości, jak skromność i uczciwość, a wyśmiewała: egoizm, powierzchowność i pychę. Przedszkolaki mogły nauczyć się, że to, jacy jesteśmy, czyni każdego wyjątkowym i niepowtarzalnym.