Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

„Miejsce tradycji” – wymyśl nazwę!

Drodzy Mieszkańcy, Rodzice, Uczniowie!

Kard. Stefan Wyszyński mówił, że:

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości”.

Po tylu latach walk, poświęceń i trudów nie chcielibyśmy, aby to wszystko zniknęło i zostało zapomniane. Nie chodzi tutaj tylko o bitwy i zmagania wojenne, ale także o zwykłe proste życie.

Dlatego też zrodził się pomysł utworzenia w naszej szkole pewnego rodzaju „miejsca tradycji” z przedmiotami o wartości historycznej, społecznej i kulturowej, tak aby kolejne pokolenia mogły poznać swoje korzenie oraz przeszłość, która dla kogoś była kiedyś teraźniejszością.

Nasze „miejsce tradycji” ma na celu budowanie szacunku, kształtowanie świadomości, tożsamości i dumy narodowej. Mamy nadzieję, że zgromadzone eksponaty obudzą wdzięczność dla tych, którzy przecierali ścieżki w przeszłości i z entuzjazmem zapisywali kolejne kartki z historii naszej gminy, a może i nawet państwa.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w KONKURSIE na odpowiednią nazwę dla tego zakątka, określanego na razie jako „miejsce tradycji” 😀

Wymyślona nazwa powinna być charakterystycznym, rozpoznawalnym i łatwo identyfikowalnym określeniem. Coś takiego, co wpada w ucho i wywołuje pozytywne skojarzenia – pomysłowa fraza lub wyrażenie, które trafnie będzie opisywało to miejsce.

Dacie radę? Mamy nadzieję, że tak! Bo jak nie Wy, to kto? 😀

Zakończenie konkursu: 07.05.21r. 

Zgłoszenia można przesyłać e-mailem na adres szkoły: sekretariatgole@interia.pl lub dostarczyć w kopercie do sekretariatu. Pamiętajcie o tytule wiadomości oraz dopisku na kopercie: „Konkurs na nazwę miejsca tradycji”. Kartę zgłoszenia oraz szczegółowy regulamin, a w nim wszystkie potrzebne informacje o konkursie, można znaleźć poniżej. Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia i pomysły!