Potwierdzono przypadek koronawirusa u nauczycielki

W nawiązaniu do wczorajszej informacji w sprawie koronawirusa u jednego z rodziców wyjaśniam, że do chwili obecnej Sanepid nie podjął decyzji w sprawie zawieszenia zajęć w ZSP. Zostałam poinformowana przez Sanepid, że prowadzone są czynności mające na celu ocenę zagrożenia epidemiologicznego.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych wpłynęła informacja o potwierdzonym koronawirusie u  nauczycielki  przedszkola (grupa „Słoneczka”). Przekazałam do Sanepidu listę dzieci i osób dorosłych, które miały bezpośredni kontakt z nauczycielką. Sanepid będzie kontaktował się z tymi osobami.

Obecnie prowadzę rozmowy z Urzędem Gminy w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w przedszkolu oraz  w wybranych klasach w szkole.

Niezwłocznie poinformuję Państwa o podjętych decyzjach.

Dorota Bełza, dyrektor ZSP w Golach