Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Uczymy się pomagać!

W czerwcu gościliśmy w przedszkolu (a dokładnie koło przedszkola) wojskowych ratowników medycznych. Dzieci mogły poznać wyposażenie samochodu ratunkowego, obejrzeć zawartość torby, ale przede wszystkim uczyły się, jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. Nasi goście zaprezentowali, jak prawidłowo wykonać resuscytację, co należy zrobić, aby bezpiecznie ułożyć poszkodowanego, a także wytłumaczyli, jak działa defibrylator. 

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego autorskiego programu: „Poznajemy zawody”. Nie bez znaczenia był też wybrany termin, gdyż nasi podopieczni za chwilę wyruszą na wakacje, które są okresem beztroskim, radosnym , ale też bardziej niebezpiecznym ze względu na liczbę wypadków. 

Korzystając z okazji chcemy przypomnieć, że bez względu na pogodę, czas i miejsce należy dbać o bezpieczeństwo, szczególnie małych członków rodziny i wykazywać się ostrożnością oraz wyobraźnią, aby letnie dni nie uśpiły naszej czujności, co mogłoby doprowadzić do tragedii.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!