Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

Jutro wakacje, lekcje skończone!

22 czerwca o 10.00 po raz ostatni

zadźwięczał dzwonek w tym roku szkolnym.

Zanim jednak tak na prawdę mogliśmy powitać upragnione wakacje, w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie. Wszyscy uczniowie, w eleganckich strojach galowych, oraz rodzice, tłumnie przybyli do szkoły. Na wstępie Pani Dyrektor zabrała głos i wszystkich serdecznie powitała. W tym roku nie żegnaliśmy się z żadną klasą, a nasi siódmoklasiści mogli jeszcze odetchnąć ze spokojem.

Organizacją oprawy artystycznej, czyli przedstawieniem, zajęli się uczniowie klasy 4 i 5, z pomocą dzielnych Zerówiaków. Wszyscy bardzo rzetelnie przygotowywali się do występów. Uczniowie specjalnie na tę okazję ułożyli nawet rap z podziękowaniami dla nauczycieli, Pani Dyrektor oraz pracowników szkoły i rodziców. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy 5, którzy jako konferansjerzy przeprowadzili wszystkich sprawnie przez część związaną z podziękowaniami. Następnie przy współpracy z oddziałem przedszkolnym zapoznali gości z najnowszymi trendami proponowanymi na sezon letni. Znalazły się tam informacje na temat odpowiednich strojów, kremów do opalania, nakryć głowy, sposobów spędzania czasu oraz bezpieczeństwa w wakacje.

Szczególnie istotnym punktem było spędzanie czasu w lesie, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się tam zdarzyć. W taki własnie sposób przeszliśmy do drugiej części programu, gdzie uczniowie klasy 4 wystawili przedstawienie o Niebieskim Kapturku, czyli Little Blue Riding Hood. Sztuka była nie lada wyzwaniem, ponieważ wszystkie teksty, poza narratorem, były w języku angielskim. Pierwszy raz udało się nam takie przedstawienie, a odtwórcy wszystkich ról świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Zakończenie roku szkolnego tym razem zakończyło się łzami, ale z pewnością były to tylko i wyłącznie łzy ronione pod wpływem śmiechu 😀

Po występach rozpoczęła się główna uroczystość. Został wprowadzony sztandar naszej szkoły, a Pani Dyrektor przypomniała najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów w tym roku szkolnym. Następnie uczniowie klas 4-7 z najwyższymi wynikami w nauce odebrali świadectwa z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawców. Uczniowie klas młodszych z najwyższymi wynikami w nauce także zostali wyczytani. W tym roku szkolnym aż 7 uczniów otrzymało również Stypendium Wójta Gminy Baranów.

Na koniec wychowawcy z uczniami oraz rodzicami udali się do klas, aby tam rozdać pozostałe nagrody i świadectwa oraz życzyć sobie wspaniałych wakacji.

Do zobaczenia za 72 dni! 

Zapraszamy na krótką relację z pierwszej części zakończenia roku szkolnego:

oraz na przedstawienie o Little Blue Riding Hood:

 

Po rozdaniu świadectw mieliśmy także czas na klika zdjęć o tematyce wakacyjnej 😀