Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Uroczyste Zakończenie

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/21

W piątek, 25 czerwca, odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Na szczęście pogoda nam dopisała i mogliśmy wszystkich powitać na zewnątrz, na szkolnym placu.

Najpierw o 9.00 miało miejsce zakończenie klas I-III wraz z Pasowaniem i Ślubowaniem klasy pierwszej. Następnie w południe, jak rewolwerowcy na dzikim zachodzie, spotkały się klasy IV-VIII. Wtedy też odbyło się Pożegnanie Klasy VIII. Grafik był dosyć napięty, ale wszystko udało się na czas zorganizować.

Zaproszenie goście przybyli tłumnie i wszystko poszło zgodnie z planem. Okazało się, że Pierwszaki świetnie znają się na szkolnych sprawach i bez trudu zdały wszystkie egzaminy przygotowane przez klasę II oraz III. Były chóralne śpiewy, tańce z szarfami oraz Pan Policjant i muzyczne instrumenty. Aktorzy na scenie uwijali się jak małe mróweczki, a kochane panie wychowawczynie dyrygowały wszystkim po mistrzowsku. Po ślubowaniu na Sztandar Szkoły, przyszła pora na świadectwa, ochy achy i nagrody 😀

Druga tura rozpoczęła się o 12.00 w odrobinę innym miejscu, ze względu na dekorację. Gospodarze spotkania, nasi ósmoklasiści, pokazali kto ma tę moc. Był czerwony dywan, kalifornijskie palmy i konfetti. Zaczęli od żartów, skeczy i wesołych piosenek, a skończyli na rosyjskich pieśniach. Zaprezentowali nam prawdziwą telewizyjną ucztę z najciekawszymi programami. Na koniec klasa VII w oskarowym rozdaniu podziękowała starszym kolegom za wszystko. Przyszła też pora na nostalgiczne fragmenty, czyli podziękowania i przemowy. Bez łez się oczywiście nie obyło. Potem jeszcze nagrody za wysokie wyniki w nauce, stypendia uroczyście wręczone przez Panią Wójt i świadectwa zakończenia/ukończenia szkoły.

… Bo szkoła to miejsce takie najdziwniejsze,

które z upływem lat staje się piękniejsze

i najcudowniejszą mają ją w pamięci 

nie ci, co do niej chodzą, ale absolwenci …

Tak oto ten dziwny rok szkolny dobiegł końca. Z jednej strony wielu długo wyczekiwało z utęsknieniem na ten dzień, ze względu na wakacje. Z drugiej jednak strony, to ostatni moment, kiedy mogliśmy spędzić jeszcze troszeczkę czasu z naszymi ósmoklasistami. Oczywiście teraz już nie możemy ich tak nazywać 😀 To są już nasi ABSOLWENCI 😀 Wstąpią jeszcze na chwilę w nasze szkolne mury po odbiór wyników z egzaminu ósmoklasisty i szybciutko polecą w świat. Będzie nam ich brakowało!

A teraz WAKACJE!