Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

WYCIECZKA

    1 marca 2017 r. dzieci z grupy „Misie” i „Biedronki” pojechały do Fabryki Krówek z Milanówka, aby zobaczyć na własne oczy, jak powstają cukierki.

   Pierwszym etapem wycieczki było założenie przez dzieci profesjonalnych fartuszków chroniących przed możliwymi zabrudzeniami podczas wizyty w fabryce. Dzieci poznały składniki potrzebne do zrobienia słodkich pyszności i obserwowały proces ich wytwarzania. Każda krówka jest ręcznie krojona i zawijana w papierki. Obejrzeliśmy maszyny służące do wytwarzania cukierków. Najmilszym i zarazem najsłodszym momentem była możliwość spróbowania z taśmy produkcyjnej świeżo zrobionej krówki. Kolejnym etapem wycieczki była lekcja samodzielnego, ręcznego zawijania cukierków w papierki, co przysporzyło mnóstwo radości wszystkim obecnym. Na koniec zostaliśmy obdarowani małymi paczuszkami ze smakołykami.

  Kolejną atrakcją dla dzieci była sala zabaw „Świat zabawy” w Milanówku. Dzieci miały czas na zabawę na konstrukcji składająca się z zjeżdżalni i basenu ze świecącymi piłeczkami. Niezwykłą frajdą jednak okazały się zabawy ruchowe z panią animatorką na podłodze interaktywnej. Dzieci zostały obdarowane fluorescencyjnymi bransoletkami.

W cudownych nastrojach i ze słodkimi minami wróciliśmy do przedszkola z zapasem cukierków.

Zapraszamy do obejrzenia i pozostałych zdjęć grupy Misie oraz grupy Biedronki.

Dorota Bańkowska