Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

SPOTKANIE WIELKANOCNE

Wielkanoc to najstarsze i  najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.  Choć poprzedza je poważny i zmuszający do refleksji okres Wielkiego Postu, to same Święta są czasem radości i odnowy duchowej każdego człowieka.

Przed świętami w Szkole Podstawowej w Golach  zostało zorganizowane „SPOTKANIE WIELKANOCNE”. W tym roku cała społeczność szkoły zebrała się w środę – 28 maja 2018 roku, aby upamiętnić ten wyjątkowy czas. Pani Dyrektor – Beata Jackowska powitała wszystkich, złożyła życzenia i zaprosiła do obejrzenia programu słowno – muzycznego, który został przygotowany przez dzieci ze świetlicy, pod czujnym okiem pań – wychowawczyń.

Rozważaliśmy „Wielki Tydzień”, który zapoczątkowała Niedziela Palmowa. Mogliśmy przypomnieć również sobie zwyczaje związane z tymi świętami. Najbardziej popularne to malowanie jaj, które są symbolem pomyślności oraz rodzącego się życia. Nie zabrakło też śmigusa – dyngusa w wykonaniu Jacka Leszczyńskiego, który polegał na wzajemnym oblewaniu się wodą. Bardzo ciekawe choreografie układów tanecznych dopełniły całości przedstawienia.

Po wspólnej uroczystości odbyły się okolicznościowe spotkania w klasach. W wyjątkowym nastroju rozstaliśmy się, niosąc radość i świąteczną atmosferę do rodzinnych domów.

Wesołego Alleluja !